Ułatwienia dostępu

„ IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ” W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW – (rocznik 2011-2012)

„ IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ” W LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW – (rocznik 2011-2012)

W dniu 18.05.2026 r. na obiekcie sportowo – rekreacyjnym w Ostrówku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Lidze Lekkoatletycznej w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2025/2026”. (rocznik 2011- 2012). Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Ostrówku, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy, Powiatowy Młodzieżowy Dom kultury i Sportu w Wieluniu. W kategorii dziewcząt i chłopców rywalizowało 6 szkół w konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 600/1000 m, sztafeta 4x100m, skok w dal, pchnięcie kulą. Sędzią głównym zawodów był nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej w Ostrówku – Damian Fojtar.

Klasyfikacja końcowa wśród dziewcząt:

1 miejsce – SP 4 Wieluń – 559 pkt.

2 miejsce – SP 2 Wieluń – 558 pkt.

3 miejsce – SP Ostrówek – 483 pkt.

4 miejsce – SP Pątnów – 478 pkt.

5 miejsce – SP Osjaków – 420 pkt.

6 miejsce – SP Konopnica -390 pkt.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1 miejsce – SP 4 Wieluń – 763 pkt.

2 miejsce – SP Osjaków – 687 pkt.

3 miejsce – SP Pątnów – 666 pkt.

4 miejsce – SP Mierzyce – 529 pkt.

5 miejsce – SP Konopnica – 451 pkt.

6 miejsce – SP Ostrówek – 426 pkt.

Najlepszy wynik indywidualny uzyskał Filip Kazimierski z SP 4 Wieluń w biegu na 100 m. – 106 pkt. oraz Klaudia Krawczyk z SP Ostrówek w pchnięciu kulą – 84 pkt.

Opiekunem zwycięskich drużyn ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu była Wioletta Podyma i Tomasz Derbis.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewijanie do góry