MISTRZOSTWA POWIATU WIELUŃSKIEGO W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W RAMACH „IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2025-2026”
W dniu 25.05.2026 r. na „Orliku” w Wieluniu zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców w ramach „IMS 2025-2026”. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy , Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu, Wieluński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Wieluniu.
W mistrzostwach wzięło udział 12 szkół, 8 w kategorii dziewcząt i 4 w kategorii chłopców. Drużyny grały do dwóch wygranych setów (do 15 pkt. ), tie – break (do 11 pkt.)
Wśród chłopców wygrał ZESPÓŁ SZKOŁY I PRZEDSZKOLA W KRZYWORZECE , a wśród dziewcząt SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W WIELUNIU. Obie szkoły obroniły tytuł sprzed roku.
Chłopcy rozegrali turniej systemem „każdy z każdym”
KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ CHŁOPCÓW:
ZSiP KRZYWORZEKA pkt. 6 (sety 6:0)
SP RUDA pkt. 5 (sety 4:3)
ZSS DZIETRZNIKI pkt. 4 (sety3:4)
SP OSTRÓWEK pkt. 3 (sety0:6)
Skład Zespołu Szkoły i Przedszkola w Krzyworzece:
Fojtar Kajetan , Kałuża Tymon, Psuja Marcel
Opiekun: p. Marek Słonina.
Dziewczęta rozegrały turniej systemem „brazylijskim”.
KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ DZIEWCZĄT:
SP 2 WIELUŃ
ZSS ZAŁĘCZE MAŁE
SP 5 WIELUŃ
SP 4 WIELUŃ
ZSS DZIETRZNIKI
SP RUDA
SP OSTRÓWEK
SP BIENIĄDZICE
Skład Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu:
Skrzypecka Lena, Świętczak Lena
Opiekun: p. Katarzyna Pałyga.
Zespoły, które zajęły miejsca I-II, zagrają w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się 11 czerwca 2026 r. w Sieradzu.



