DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW LICEALIADA 2025/26
PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA W KOSZYKÓWCE 3X3 DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW LICEALIADA 2025/26
Półfinały Mistrzostw Województwa w koszykówce 3×3 na wieluńskim „Orliku”
20 maja 2026 r. na wieluńskim „Orliku” odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa w koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców, rozgrywane w ramach Licealiady 2025/2026. W zawodach udział wzięły najlepsze szkolne reprezentacje z regionu, a rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie.
Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców triumfowały reprezentacje II Liceum Ogólnokształcącego z Sieradza, które wywalczyły awans do finału wojewódzkiego.
Szczególnie emocjonująco przebiegała rywalizacja chłopców o pierwsze miejsce. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego z Wielunia stoczyła niezwykle wyrównany pojedynek z zespołem z Sieradza, przegrywając ostatecznie zaledwie jednym punktem.
Równie ambitnie walczyły dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, które w finale uległy sieradzankom 5:9, zdobywając tym samym drugie miejsce.
Na najniższym stopniu podium uplasowały się wieluńskie drużyny:
- chłopcy z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu,
- dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.
Turniej dostarczył wielu sportowych emocji i pokazał wysoki poziom szkolnej koszykówki 3×3 w regionie. Organizatorzy podkreślali świetną atmosferę zawodów oraz duże zaangażowanie wszystkich uczestników.
WYNIKI DZIEWCZĄT :
ZS 1 Wieluń – I LO Wieluń 10 : 2
II O Sieradz – I LO Sieradz 5 : 6
ZS 1 Wieluń – II O Sieradz 5 : 9
I LO Wieluń – I LO Sieradz 11 : 9
ZS 1 Wieluń – I LO Sieradz 6 : 5
I LO Wieluń – II O Sieradz 4 : 8
KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA :
- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Sieradzu
- Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
3 .I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu
- I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu
REPREZENTACJA DZIEWCZĄT ZS 1 W WIELUNIU :
- Gęsiorek Kinga
- Janiak Katarzyna
- Lemkowa Masza
- Matyja Lena
- Olejnik Zofia
Opiekun drużyny – Karol Kostrzewa
WYNIKI CHŁOPCÓW :
ZS 1 Wieluń – I LO Wieluń 4 : 9
II O Sieradz – I LO Sieradz 7 : 5
ZS 1 Wieluń – II O Sieradz 1 : 13
I LO Wieluń – I LO Sieradz 12 : 7
ZS 1 Wieluń – I LO Sieradz 10 : 3
I LO Wieluń – II O Sieradz 10 : 11
KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA :
- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Sieradzu
2 .I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu
- Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
- I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu
REPREZENTACJA CHŁOPCÓWI LO W WIELUNIU :
- Jarząbek Piotr
- Maślak Jan
- Świerczyński Grzegorz
- Zając Błażej
Opiekun drużyny – Grzegorz Żabicki





