Ułatwienia dostępu

PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA  W KOSZYKÓWCE 3X3

DZIEWCZĄT i CHŁOPCÓW  LICEALIADA 2025/26

PÓŁFINAŁY MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA  W KOSZYKÓWCE 3X3 DZIEWCZĄT        i CHŁOPCÓW  LICEALIADA 2025/26

Półfinały Mistrzostw Województwa w koszykówce 3×3 na wieluńskim „Orliku”

20 maja 2026 r. na wieluńskim „Orliku” odbyły się Półfinały Mistrzostw Województwa w koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców, rozgrywane w ramach Licealiady 2025/2026. W zawodach udział wzięły najlepsze szkolne reprezentacje z regionu, a rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie.

Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców triumfowały reprezentacje II Liceum Ogólnokształcącego z Sieradza, które wywalczyły awans do finału wojewódzkiego.

Szczególnie emocjonująco przebiegała rywalizacja chłopców o pierwsze miejsce. Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego z Wielunia stoczyła niezwykle wyrównany pojedynek z zespołem z Sieradza, przegrywając ostatecznie zaledwie jednym punktem.

Równie ambitnie walczyły dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu, które w finale uległy sieradzankom 5:9, zdobywając tym samym drugie miejsce.

Na najniższym stopniu podium uplasowały się wieluńskie drużyny:

  • chłopcy z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu,
  • dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu.

Turniej dostarczył wielu sportowych emocji i pokazał wysoki poziom szkolnej koszykówki 3×3 w regionie. Organizatorzy podkreślali świetną atmosferę zawodów oraz duże zaangażowanie wszystkich uczestników.

WYNIKI DZIEWCZĄT :

ZS 1 Wieluń – I LO Wieluń               10 : 2

II O Sieradz – I LO Sieradz                5 : 6

ZS 1 Wieluń – II O Sieradz                5 : 9

I LO Wieluń – I LO Sieradz                11 : 9

ZS 1 Wieluń – I LO Sieradz                6 : 5

I LO Wieluń – II O Sieradz                 4 : 8

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA :

  1. II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Sieradzu
  2. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu

3 .I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

  1. I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

REPREZENTACJA DZIEWCZĄT ZS 1 W WIELUNIU :

  1. Gęsiorek Kinga
  2. Janiak Katarzyna
  3. Lemkowa Masza
  4. Matyja Lena
  5. Olejnik Zofia

Opiekun drużyny – Karol Kostrzewa

WYNIKI CHŁOPCÓW :

ZS 1 Wieluń – I LO Wieluń               4 : 9

II O Sieradz – I LO Sieradz                7 : 5

ZS 1 Wieluń – II O Sieradz                1 : 13

I LO Wieluń – I LO Sieradz                12 : 7

ZS 1 Wieluń – I LO Sieradz                10 : 3

I LO Wieluń – II O Sieradz                 10 : 11

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA :

  1. II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Sieradzu

2 .I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu

  1. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

REPREZENTACJA CHŁOPCÓWI LO W WIELUNIU :

  1. Jarząbek Piotr
  2. Maślak Jan
  3. Świerczyński Grzegorz
  4. Zając Błażej

Opiekun drużyny – Grzegorz Żabicki

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewijanie do góry