Ułatwienia dostępu

Wieluń zdominował półfinały Licealiady! Komplet naszych drużyn z awansem do Finału Wojewódzkiego

Wieluń zdominował półfinały Licealiady! Komplet naszych drużyn z awansem do Finału Wojewódzkiego

To był prawdziwy pokaz siły wieluńskiej siatkówki plażowej. 27 maja 2026 roku w Sieradzu rozegrano półfinały Mistrzostw Województwa Szkół Ponadpodstawowych (Licealiada 2025/2026). Reprezentanci naszych szkół nie dali szans rywalom, zabezpieczając aż cztery przepustki do wielkiego finału!

Derby Wielunia w finale chłopców

Turniej mężczyzn przyniósł gigantyczne emocje i… wewnątrzmiejski pojedynek na najwyższym poziomie. Do ścisłego finału dotarły dwie ekipy z Wielunia. Po niezwykle zaciętej i widowiskowej walce, złote medale wywalczyła reprezentacja chłopców z Zespołu Szkół nr 1, pokonując swoich lokalnych rywali z Zespołu Szkół nr 2. Obu drużynom należą się ogromne brawa za stworzenie niesamowitego widowiska!

Dziewczęta na podium

Świetne wiadomości napłynęły również z turnieju dziewcząt. Reprezentantki wieluńskich szkół pokazały charakter i wolę walki, meldując się w ścisłej czołówce:

  • II Liceum Ogólnokształcące wywalczyło fantastyczne 2. miejsce,

  • Dziewczęta z Zespołu Szkół nr 1 stanęły na najniższym stopniu podium, zdobywając 3. miejsce.

Kierunek: Łódź!
Najważniejsza informacja dnia jest jednak taka, że wszystkie cztery wieluńskie drużyny wywalczyły awans do Finału Wojewódzkiego !

Już 2 i 3 czerwca w Łodzi nasi siatkarze i siatkarki powalczą o tytuły mistrzów województwa.
Gratulujemy zawodniczkom, zawodnikom oraz ich trenerom tak spektakularnego sukcesu i trzymamy kciuki za medalowe żniwa w Łodzi! Dodajcie skrzydeł naszym reprezentantom w komentarzach!

Zawody odbyły się w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego ze środków budżetowych Powiatu Wieluńskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewijanie do góry